Mistrovství České Republiky žactva

Mistrovství České Republiky žactva v letošní roce uspořádal klub TJ TŽ Třinec. Za krásného slunného počasí,  v sobotu 19..9 a v neděli 20.9 ., změřili své síly na stadionu v Třinci , nejlepší atleti a   atletky z celé České Republiky. Z našich atletů se svými výkony nominovali na hod oštěpem a skok vysoký Terezka Lieblová,  na 100mpř a 200mpř,.Jirka Malota a na běh 1500m Anička Bajčíková. V sobotu v běhu na 100mpř Jirka potvrdil vzrůstající formu a novým osobním rekordem 14,57  doběhl na 4. místě v rozběhu. V sobotním závodu   ve skoku vysokém Terezka pokořila laťku ve výšce 155cm a obsadila 9. místo. V běhu na 1500m Anička zaběhla čas 5:32 a obsadila 10. místo.  V neděli za stálého, slunečného počasí si Jirka opět zaběhl nový osobní rekord, tentokrát na 200m př. 27,83 a v rozběhu doběhl na 4. místě. V pravé poledne odstartovala soutěž oštěpařek, na start se postavilo 14 nejlepších oštěpařek z celé České republiky. Všechny závodnice absolvovali 3 pokusy v soutěži a 8 oštěpařek s nejdelšími hody , pak postoupili do finále, kde absolvovali další tři hody. Terka postoupila do finálové části ze čtvrté pozice za hod 38,86m, v poslední sérii  Terka  poslala svůj oštěp do vzdálenosti 44,21m a tím se dostala na  druhé místo a domů si dovezla STŘÍBRNOU MEDAILI.